• Katarínska zábava

• Milí rodičia, základná škola v spolupráci so spoločenstvom rodičov Vás pozýva na Katarínsku zábavu. Viac informácií na plagáte.Finančný výťažok bude venovaný na podporu školy. Tešíme sa na Vás!

• Zdokonaľovací plavecký výcvik

• Minulý týždeň sa 31 žiakov 6. ročníka zúčastnilo plaveckého výcviku na Mestskej plavárni v Čadci. Žiaci si zdokonalili základné plavecké štýly: prsia, kraul a znak, s ktorými sa oboznámili na základnom kurze v 4. roč. Zdokonaľovací plavecký výcvik mal mnoho pozitívnych ohlasov, a preto ho naša škola zaraďuje do každoročného kalendára akcií.

• Ôsmaci a deviataci na Skalke pri Trenčíne

• Žiaci 8. a 9. ročníka dnes putovali za našimi patrónmi na Skalku pri Trenčíne. V jaskyni, kde žili sv. Andrej Svorad a Benedikt, spoločne slávili sv. omšu, vypočuli si pútavý výklad o svätcoch a na záver si pozreli aj historickú časť mesta Trenčín.

• Testovanie pohybových predpokladov žiakov

• V utorok 25.10. 2022 sa uskutočnilo testovanie pohybových predpokladov žiakov prvého a tretieho ročníka. Cieľom tohto projektu je informovať rodičov o stave pohybových predpokladov dieťaťa v porovnaní s deťmi, ktoré boli otestované v rámci celého populačného ročníka v SR. Zároveň poradiť/nasmerovať deti na športy, kde môžu uplatniť vrodené predpoklady.

• Sladká pomoc

• Misijná čokoláda - dvakrát dobrá čokoláda. Raz ako sladká pochúťka, raz ako pomoc deťom v núdzi. V piatok si ju môžu žiaci zakúpiť aj u nás v škole. Celý výťažok zbierky poputuje chudobným deťom v iných krajinách. V mene všetkých vopred ďakujeme!

• Jesenná turistika

• V utorok 18.10.2022 sa druháci a štvrtáci spolu s pani učiteľkami vybrali na jesennú turistiku zdolať kopce Troják, Poľanu a Grúň. Posedeli si na najväčšej lavičke na Slovensku, pomodlili sa spoločne ruženec pri Troch krížoch a pokochali sa nádherným výhľadom na okolitú krajinu.

• Milión detí sa modlí ruženec

• Keďže máme mesiac október, ktorý je zasvätený Panne Márii, aj tento školský rok vás chceme pozvať k spoločnej modlitbe ruženca. Dňa 18. októbra sa zapojíme do modlitebnej iniciatívy, ktorá má za cieľ oživiť vieru v silu modlitby. I dnes vidíme okolo seba vojny a zlobu, prenasledovanie, choroby a strach. Celosvetová kampaň je pozvaním pripomenúť si slová Panny Márie z Fatimy, že detská a dôverčivá modlitba ruženca môže skutočne zmeniť svet, poraziť zlo a priniesť mier.

Preto i tento školský rok pozývame všetky rodiny našej farnosti, aby sa s nami pomodlili 18. októbra o 9. hodine ruženec za pokoj a jednotu vo svete.

Krátke video o modlitbovej iniciatíve

• 30. výročie založenia školy

• V piatok 30. 09. 2022 sme spoločne so žiakmi a priateľmi školy oslávili 30. výročie založenia našej školy. Sv. omšu v tento špeciálny deň celebroval Mons. Tomáš Galis - žilinský biskup. Pozvaní hostia mali možnosť pozrieť si priestory oboch našich budov a žiaci stretnúť sa s otcom biskupom. Chceli by sme vysloviť obrovské ďakujeme: v prvom rade Bohu za krásnych 30 rokov existencie školy, ďalej hosťom, ktorí prijali pozvanie a oslávili 30. výročie s nami a v neposlednom rade tým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na priebehu tejto slávnostnej udalosti.