• Voľné pracovné miesta

• Škola prijme do pracovného pomeru:

Školského špeciálneho pedagóga od 01.09.2022. Pracovný pomer na plný úväzok na dobu určitú. Vzdelanie podľa Zákona č. 138/2019 Z.z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancov v znení neskorších predpisov a Vyhlášky MŠVVaŠ SR 1/2020 Z.z. Prax vítaná.

Účtovníčku od 05.09.2022. Pracovný pomer na polovičný úväzok na dobu určitú. Vzdelanie stredoškolské s maturitou ekonomického zamerania. Prax vítaná. Náplň práce: vedenie podvojného účtovníctva organizácie.

Školníka predpoklad prijatia od 01.08.2022. Pracovný pomer na dobu určitú s možnosťou získania pracovného pomeru  na dobu neurčitú - 6 hodinový denný pracovný  čas. Vzdelanie stredoškolské bez maturity/s maturitou. Náplň práce: vykonávanie jednoduchých opráv a bežnej remeselnej údržby majetku školy, kosenie, odpratávanie snehu, obsluha kúrenia.

Zoznam požadovaných

• žiadosť o prijatie do zamestnania
              • štruktúrovaný životopis
              • doklady o ukončenom vzdelaní
              • súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov.

Požadované doklady na pozíciu špeciálneho pedagóga  posielajte do 03. 06. 2022, na pozíciu účtovníčky a školníka do 24.06.2022 na adresu školy: Základná škola sv. Andreja Svorada a Benedikta, Skalité 729, 023 14 alebo elektronickou formou na e-mail: czsskaliteustredie@centrum.sk.  Tel. kontakt: 041/4376101, 0911 250 927

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo ZŠ sv. Andreja Svorada a Benedikta v Skalitom  v zmysle Zákona č. 245/2008 § 150 ods. 5 o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov  oznamuje, že dňa 18.05.2022 z organizačných dôvodov udeľuje žiakom 6. až 9. ročníka voľno /riaditeľské voľno/.

• 13. máj

• Na sviatok Panny Márie Fatimskej sme sa obliekli do bielo-modrej a spoločne sa pomodlili ruženec.

• Svätý Florián, patrón hasičov v obci Skalité

• Ďakujeme našim hasičom v obci Skalité, že nám ukázali svoje priestory a predviedli nám svoju techniku. Okrem toho veľká vďaka im patrí aj za to, že sú pripravení riskovať svoj život pre zdravie tých, ktorí to najviac potrebujú.

• ENGLISHSTAR

• Dňa 05.05.2022 sa žiaci 2. až 9. ročníka zapojili do medzinárodnej sútaže v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl: ENGLISHSTAR

• Testovanie žiakov 5. ročníka (T5-2022)

• Celoslovenské testovanie žiakov 5.ročníka ZŠ (Testovanie 5 2022) sa uskutoční 18. mája 2022 (streda) na všetkých základných školách SR z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra. Na testovaní sa zúčastnia všetci žiaci 5. ročníka ZŠ vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Cieľom testovania je:

• Získať objektívne informácie o výkone žiakov na konci 5. ročníka základnej školy,
              • Poskytnúť školám, decíznej sfére a širokej odbornej verejnosti spätnú väzbu a komplexnejší obraz o vedomostiach a zručnostiach žiakov z testovaných predmetov, ktorá napomôže pri skvalitňovaní vyučovania.

Bližšie informácie o Testovaní 5 sú zverejňované na https://www.nucem.sk/sk/merania/narodnemerania/testovanie5.

• Matematický klokan

• Žiaci našej školy sa dňa 11.4. zúčastnili medzinárodnej súťaže Matematický Klokan. Najúspešnejší riešitelia sú:

Trieda  Meno                     Úspešnosť /počet percent z max. počtu/

1.A       Gonščák S.           68,33