• OZNAM SZUŠ

• Milí rodičia, žiaci, priatelia školy,

v SZUŠ SKALITÉ sme si pre vás pripravili hudobné prekvapenie v podobe vianočnej piesne - V betlemskej maštali.

Táto pieseň je zároveň našim pozvaním a prianím k narodeniu Božieho dieťaťa...

Želáme vám požehnané a milostiplné vianočné sviatky plné radosti a pokoja!

Tešíme sa na vás opäť v Novom roku!

Kolektív SZUŠ

• Vianočné plávanie

• 15. 12. 2023 sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže Vianočné plávanie.

1. miesto - Marek Ivan

50 m kraul

2. miesto - Marek Ivan

50 m prsia

5. miesto - Agáta Marjaková

25 m voľný spôsob

• Vianoce a ich tajomstvá

• 2. decembra si žiaci 2. ročníka pozreli výstavu Vianoce a ich tajomstvá spojenú s predajom ručne vyrobených vianočných výrobkov v Kysuckom múzeu v Čadci. V tvorivej dielni zdobili svoju vianočnú guľu. Počas  dopoludnia mali žiaci príležitosť uplatniť zručnosti v dopravnej výchove, finančnej gramotnosti a sociálne zručnosti.

• Mikuláš v škole

• Svätý Mikuláš neobišiel ani našu školu a so svojou výpravou potešil všetkých žiakov i učiteľov. Nechýbala návšteva farského i obecného úradu a okolitých prevádzok. Anjeli svojím spevom a dobrou náladou robili všetkým navôkol radosť a čerti pohrozili tým nezbednejším. Nakoniec ale všetci odišli s darčekom a úsmevom na tvári. ĎAKUJEME!

• Adventný koncert

• SZUŠ Skalité Vás srdečne pozýva na ADVENTNÝ KONCERT, ktorý sa bude konať dňa 5.12.2023 o 16.30 hod v kostole sv. Jána Krstiteľa v Skalitom.

Tešíme sa na Vás.

• Súťaž o najkrajší Betlehem

• Žiaci našej školy sa zapojili do krajskej súťaže "Greccio" o najkrajší Betlehem z prírodného materiálu.

Súťaž bola vyhodnocovaná podľa použitia materiálu v troch kategóriach:

Kategória A (8. - 12.r.)

Kategória B (13.-18r.)

Kategória C ( nad 18.)

Do 2.kola nám za školu postúpili 4 betlehemy týchto žiakov:

Matúš Krčmárik (2.B)

Emma Krčmáriková (4.A)

Katarína Gašparínová (2.A)

Marek Ivan (7.A)

Z týchto betlehemov sa porote páčil betlehem Mareka Ivana, ktorý sa stal víťazom.

• Školské kolo olympiády z anglického jazyka

• Kategória A:

1. Tomáš Gonščák, 7.B

2. Daniel Straka,7.A

3. Peter Gonščák, 7.B

4. Dária Staňová, 7.A

Kategória B:

1. Dávid Choluj, 8.B

2. Zuzana Gonščáková, 9.A

3. Michaela Potočárová, 9.A

4. Milan Slovák, 8.A

Gratulujeme a postupujúcim držíme palce v okresnom kole.

• Adventné trhy

• Srdečne vás pozývame do nášho stánku na Adventných trhoch v Skalitom, už túto sobotu 2.12. od 13,00 hod. Čakajú na vás vianočné školské oblátky, vianočné kakao a mnoho iných chutných a pekných výrobkov.

Tešia sa na vás rodičia a žiaci Základnej školy sv. Andreja Svorada a Benedikta Skalité