Navigácia

 • Biblická olympiáda

  Biblická olympiáda

  Dňa 29.1.2020 sa u nás v škole konalo školské kolo Biblickej olympiády. Na prvom mieste sa umiestnili žiačky z 8.A triedy Nikola Gonščáková, Aneta Halfarová, Iza Karolína Čáková, a postupujú do dekanátného kola. Víťazkam gratulujeme a ostatným ďakujeme za účasť. /Mgr.M.Padyšáková/

 • VINIČ A RATOLESTI (Duchovná obnova 4. B)

 • Matematická olympiáda

  Matematická olympiáda

  V stredu 29. januára 2020 úspešne bojovali naše žiačky z 5.A Tamara Vevjorová, Zuzana Gonščáková a Paula Straková v okresnom kole Matematickej olympiády v kategórii Z5. Všetky tri boli úspešnými riešiteľkami. Tamarka s 12 bodmi obsadila 5. miesto, Zuzka i Paula získali 10 bodov a delili sa o 10. miesto.  Blahoželáme!

 • Výsledky testovania T5

  Výsledky testovania T5

  Pekné výsledky v celoslovenskom testovaní T5 dosiahli naši piataci. Celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl sa uskutočnilo 21. novembra 2019. V našej základnej škole bolo z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry testovaných 28 žiakov. V oboch predmetoch dosiahli lepší výsledok ako bol celoslovenský priemer. matematike boli lepší o 7,1 % a v slovenskom jazyku o 2,1 %.

  K dosiahnutým výsledkom z testovania našim piatakom blahoželáme!

 • Triedna obnova siedmakov

  Záhrada je miestom dozrievania a rastu. Je tomu tak aj vďaka bezpečiu a istote, ktorú poskytuje. Pevný plot ju chráni pred ohrozeniami z vonku. Svet v ktorom žijeme, naše rodiny, škola..., všetky tie miesta sú ako záhrada a pravidlá, ktoré náš život obklopujú, sú ako jej plot. Pravidlá, ktoré nás chránia - to je téma siedmackej triednej obnovy...

 • Mai Le - dobrovoľníčka z Vietnamu

  V prvom polroku školského roku 2019/2020 na našej škole pôsobila dobrovoľníčka Mai Le z Vietnamu. Mai prišla na Slovensko, aby spoznala našu krajinu, kultúru, naučila sa základy slovenčiny, ale taktiež, aby si vyskúšala prácu s deťmi. Nakoľko Mai vyštudovala obchodnú angličtinu na Univerzite v Hanoi, mala nielen chuť, ale aj všetky predpoklady stať sa učiteľkou angličtiny na našej škole. Svojím temperamentom, skromnosťou, empatiou a priateľským vystupovaním si získala srdcia našich žiakov. Čas jej pôsobenia u nás však rýchlo uplynul. Lúčenie bolo dojemné, ale veríme, že nás v budúcnosti príde opäť navštíviť tak, ako nám to sľúbila. V Hanoi ju už čaká nová pracovná pozícia. Držíme jej palce!

 • Prednes poézie a prózy

  Aj v tomto školskom roku sa v našej škole uskutočnil prednes poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Žiaci so svojimi ukážkami súťažili najskôr v triednych kolách, najlepší z nich postúpili do školského kola.  Súťažilo sa v troch kategóriách.  Šiesti žiaci postúpili do obvodného kola v Čadci. Víťazom srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalších častiach súťaže.

 • Prednes 2-4 ročník

  Prednes I. kategória

  Próza

  1. Izabela Slichová 4.B
  2. Tatiana Čanecká 4.A
  3. Stanislav Gonščák 2.B

  Časnochová Sofia 4.B, Časnochová Veronika 4.A, Capek Tadeáš 3.B

  Poézia

  1. Dária Staňová 3.B
  2. Lucia Hlušková B
  3. Karin Rotková B

  Urbanová Lenka 4.B, Gonščáková Bianka 4.A, Šimliaková Alexandra 4.A, Cabuková Alexandra 3.A, Anton Patrik Tisoň 3.A, Tomáš Kysa 2.B, Šimon Krčmárik 2.A, Samuel Laš 2.A, Adam Krčmárik 2.A

 • Bábkové divadlo

  Žiaci 5. a 6. ročníka sa 17. januára zúčastnili divadelného predstavenia Perinbaba v Žiline. Známu televíznu adaptáciu rozprávky si tak mohli pozrieť vo forme bábkového divadla. Okrem zaujímavých kostýmov, hudby a scény žiakov upútali aj vtipné dialógy medzi jednotlivými postavami. Domov si tak odniesli nevšedný kultúrny zážitok.

 • Triedna obnova druhákov

  Do galérie Triedna obnova druhákov boli pridané fotografie. „Ktosi mal vo vinici zasadený figovník a prišiel hľadať na ňom ovocie, ale nenašiel. Preto povedal vinohradníkovi: »Pozri, už tri roky chodím hľadať ovocie na tomto figovníku, a nič nenachádzam. Vytni ho! Načo ešte aj zem vyčerpáva?« On mu odvetil: »Pane, nechaj ho ešte tento rok. Okopem ho a pohnojím. Možno nabudúce prinesie ovocie. Ak nie, potom ho vytneš.«“  Toto Ježišovo podobenstvo je podobenstvom aj o nás. Všetci sa učíme "prinášať ovocie". Aj naši druháci.

 • Hlasovanie Ochranárik 2020

  Milí rodičia, žiaci a priatelia školy,

  chceli by sme Vás poprosiť o hlasovanie za prácu nášho žiaka, ktorá postúpila z okresného kola do národného kola. O ďalšom umiestnení rozhodne internetové hlasovanie. Stačí len kliknúť na tento link  a dať "like".

  Ďakujeme za Váš čas a ochotu. :)

 • Deň remesiel

  V decembri nás navštívili študenti Strednej odbornej školy drevárskej a stavebnej v Krásne nad Kysucou s projektom  „Remeslo má zlaté dno“.  Predstavili  nám  ukážky z každého  z deviatich odborov, ktoré sa na ich  škole vyučujú. Naši žiaci si mohli vyskúšať rôzne činnosti, ktoré preverili ich zručnosti aj vedomosti. Za svoju šikovnosť dostali sladkú odmenu.

                                                                                                                        Mgr. Erika Nováková

   

 • VIANOČNÝ BENEFIČNÝ KONCERT 2019

  20.12.2019 sa v škole uskutočnil VIANOČNÝ BENEFIČNÝ KONCERT. Žiaci prvého stupňa  spolu s tvorivými pani učiteľkami pripravili krásny program plný vianočných piesní, kolied, tancov a scénok. Ďakujeme všetkým za účasť a príspevok  75,17€, ktorý putuje na účet UNICEFu.

 • Charitatívny projekt opäť úspešný

  17. a 18. decembra sa uskutočnil v našej škole ďalší ročník krásnej charitatívnej aktivity s názvom Koláčikom prispej núdznym. Tento projekt  v predvianočnom čase spája sladkú vôňu a chuť koláčikov upečených i darovaných s láskou na jednej strane s ľuďmi v núdzi na strane druhej. Jednak finančný  výťažok z predaja koláčikov /tento rok to bolo 280,07 eur/ pomáha deťom našej školy, ktorých rodiny sú v náročnej finančnej situácii. Prispejeme im na čiastočnú úhradu školských pomôcok či výletov. Nuž a koláčiky, ktoré sa nepredajú, urobia každoročne radosť ľuďom v Dome charity sv. Gianny v Čadci. Odovzdané spolu s krátkym koledníckym programom žiakov 2., 4. a 5. ročníka vyčarili úsmev na tvárach jeho klientov. Niektorým sa zaleskli i slzy v očiach. Preto aj tento rok zo srdca ďakujeme všetkým, ktorí akokoľvek pomohli pri realizácii celého projektu. (Mgr. M. Jopčíková)

 • Predvianočný čas 6.A

  V piatok 13. 12. sa žiaci 6.A triedy vybrali do Kysuckého múzea v Čadci, kde si pozreli výstavu drotárstva a vianočných ozdôb, ku ktorej dostali veľmi zaujímavý výklad. Odtiaľ ich kroky smerovali na Vianočné trhy, kde mali možnosť vidieť tradičné remeslá a kúpiť si drobné suveníry či vianočné darčeky. (Mgr. M. Jopčíková)

 • Čaro Vianoc

  V okresnej výtvarnej súťaži "Čaro Vianoc", ktorá sa uskutočnila 12.12. 2019 v Čadci, sa naše žiačky Dominika a Tamara Tabačárové z 8.B umiestnili na 1. mieste a Daniela Lašová z 8.B a Valentína Šimeková zo 6.A umiestnili na 2.mieste. K ich úspechu im blahoželáme a prajeme veľa tvorivých nápadov.

 • Rodičovský večierok

  Rodičovský večierok

  Milí rodičia! Chcete tráviť  príjemný, zábavný a predĺžený  večer? Spoločenstvo rodičov pri  ZŠ sv. Andreja Svorada a Benedikta v Skalitom Vás srdečne pozýva na rodičovský večierok, ktorý sa uskutoční dňa 11.1.2020 v hoteli Koloniál. Vstupné pre pár je 60 eur. Hudba: DJ Banderas. Spoločenstvo rodičov  zároveň  prosí rodičov a priateľov školy o sponzorské dary do tomboly, ktoré môžete priniesť  do školy. Zisk z večierka sa použije pre potreby žiakov školy. Tešíme sa na vašu účasť!

  Vstupenky si môžete zakúpiť v škole u ekonómky, na obecnom úrade u pani Bulavovej a v CVČ.

 • Mikuláš v škole

  Do galérie Mikuláš v škole boli pridané fotografie.

 • Adorácia rodín

  Adorácia rodín

  Dňa 4. 12. 2019 sa v našej farnosti uskutočnila celodenná adorácia za rodiny. V doobedňajších hodinách sa za rodiny modlili žiaci našej cirkevnej školy spoločne s učiteľmi, poobede sa k modlitbám pripojili jednotlivé rodiny z farnosti. Spoločne sme tak vyprosovali požehnanie pre celú farnosť. (Mgr. Gabriela Ivanová)

 • Exkurzia v SOŠ Krásno nad Kysucou

  Do galérie Exkurzia v SOŠ Krásno nad Kysucou boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola sv. Andreja Svorada a Benedikta, Skalité 729
  Skalité 729
  023 14
 • 041/4376101
  0911 250 927

Fotogaléria