• ENGLISHSTAR

• V týchto dňoch si žiaci I. aj II. stupňa zmerali sily v súťaži ENGLISHSTAR, kde si preverili svoje znalosti anglického jazyka.

• Matematická olympiáda

• Daniel Kratka (7.A) je úspešným riešiteľom okresného kola Matematickej olympiády. Získal krásne 3. miesto.

Gratulujeme!

• Biologická olympiáda

• Veronika Mikulová (9.A) a Mariana Kratková (9.A) sú úspešnými riešiteľkami okresného kola BIO olympiády kategória E-geológia. Získali štvrté miesto (Mariana Kratková) a piate miesto (Veronika Mikulová).

GRATULUJEME!

• Chemická súťaž

• Žiačky 7. ročníka sa stali úspešnými riešiteľkami chemickej súťaže PERIODICKÁ TABUĽKA PRÍRODY. Našu školu reprezentovali tieto tímy žiačok: Monika Martiniaková a Stelka Mullerová, Mirka Martiniaková a Veronika Ohradková, Izabela Slichová a Bianka Gonščáková, Viki Chlebeková a Saška Šimaliaková.

GRATULUJEME!

• Deň Zeme 23

• Každý rok 22. apríla je Deň Zeme. Je to ekologicky motivovaný sviatok, kedy sa snažíme v oveľa väčšej miere poukazovať na znečisťovanie životného prostredia. V škole sa venujeme rôznym projektom o ochrane životného prostredia a nevynecháme aj praktickú realizáciu v teréne.

• Poďakovanie

• Pri príležitosti Dňa narcisov 2023 sme v našej škole vyzbierali 345 €. Zo srdca ďakujeme všetkým, ktorí prispeli na pomoc v boji proti rakovine.

• Deň narcisov 2023

• Na Slovensku pribudne ročne okolo 40 000 onkologických pacientov. Život občas "bodne", obráti sa naruby, a to v mnohých prípadoch oznámenia onkologickej diagnózy. Liga proti rakovine ďakuje všetkým, ktorí sa na „život z inej strany“ dokážu pozrieť a byť solidárni v podobe pripnutia narcisu a prispenia do zbierky Deň narcisov.

NARCIS MÔŽETE ZÍSKAŤ DOBROVOĽNÝM PRÍSPEVKOM DŇA 20. 04. 2023 AJ V NAŠEJ ŠKOLE!

• POKYNY K STRAVOVANIU od 1.5.2023

• Pripomíname, že od 1.5.2023 dochádza k zavedeniu plošného poskytovania dotácie na stravu. Pre uplatnenie si dotácie na stravu pre vaše dieťa je nevyhnutné požiadať o dotáciu, a to prostredníctvom edupage (v module Žiadosti / Vyhlásenia = žiadosť o poskytnutie dotácie na stravu – NÁVRATKA). Zároveň je potrebné vyplniť a do 27.04.2023 odovzdať v školskej jedálni zápisný lístok. Zápisný lístok si vyplní len nový stravník, ktorý sa tento školský rok nestravoval.

PLATBY:

Jednorazová platba:                     1. – 4.ročník                    44,00€ (20x1,70=34,00+10)

5. –  9. ročník                    48,00 € (20x1,90=38,00+10)

Jednorazová platba je réžia 10,00€ na máj + jún (5,00€/mesiac) a záloha na neodhlásené obedy na 20 dní. Keď nie je žiak v škole a neodhlási sa zo stravy na ten deň nie je možné uplatniť dotáciu. Preto zodpovedne odhlasujte obedy. Preplatky sa budú vyúčtovávať v mesiaci júl na základe žiadosti zákonného zástupcu. Platby uskutočnite do 25.apríla 2023.

ČISLO ÚČTU ŠKOLSKEJ JEDÁLNE:  SK59 0200 0000 0019 4400 5858

Ako variabilný symbol uveďte osobné číslo stravníka a do poznámky meno dieťaťa a triedu.

ODHLASOVANIE:

Odhlásiť zo stravy treba žiaka 1 deň vopred do 13:30 na nasledujúci deň. Výnimka je pondelok kedy sa dá odhlásiť  do 07:30 hod. Ak sa stravník nestihne včas odhlásiť z dôvodu náhleho ochorenia môže sa mu strava podať do obedára len v prvý deň, inak treba stavu odhlásiť! Za včas neodhlásenú stravu sa náhrada neposkytuje. Odhlásiť možno cez web, osobne v ŠJ alebo telefonicky na čísle 041/4376270.

Zápisný lístok

• „Veľkonočné plávanie“ žiakov ZŠ

• Dnes 14. 04. 2023 sme sa s našími žiakmi zúčastnili plaveckých závodov žiakov ZŠ. Za účasti kvalitnej konkurencie 12 ZŠ horných Kysúc sa darilo aj našim plavcom.

V kategórií chlapcov 6. - 7. roč. vybojoval 2. miesto Marek Ivan v oboch disciplínach 50 m kraul, 50 m prsia strieborné madaile. V silnej konkurencií kategórie chlapcov 8. - 9. roč. sa nestratil ani Samuel Goralka - 8. miesto 50m prsia. Svoje kvality ukázali v závode dievčat 8. - 9. roč. na 50m prsia žiačky 8. roč. Zuzana Gonščáková (8. miesto) a Viktória Staňová (9. miesto). Vynikajúca bola aj Lucia Hlušková, ktorá v kat. dievčat 5. roč. na 25m voľnym spôsobom finišovala na 9. mieste.

Marekovi gratulujeme a ostatným žiakom prajeme úspešné štarty i do budúcna.

• Ocenenie učiteľa našej školy.

• Dňa 11. 04. 2023 bola v Žiline ocenená naša dlhoročná kolegyňa pani učiteľka Mgr. Miladka Kadelová. Cenu za jej celoživotný profesionálny prínos pre ZŠ sv. Andreja Svorada a Benedikta Skalité jej osobne udelil žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Ďakujeme za jej úsilie a námahu počas jej pedagogického pôsobenia na našej cirkevnej škole.

• Zápis do prvého ročníka

• Dňa 4. apríla sa uskutočnil zápis detí do prvého ročníka. Naši žiaci si pre nich pripravili krátky program, v ktorom im ukázali, čo ich čaká v prvej triede.