• Katarínska zábava

• Milí rodičia,

OZ Spoločenstvo rodičov pri Základnej škole sv. Andreja Svorada a Benedikta Vás pozýva na Katarínsku zábavu.

Príďte sa zabaviť s priateľmi a podporiť naše deti!

• Literarno- geografická exkurzia

•  Dňa 26.10.2023 sa žiaci 7. a 9. ročníka vydali po stopách našich dejateľov. Navštívili Múzeum P. O. Hviezdoslava a Čaplovičovu knižnicu v Dolnom Kubíne, rodný dom Martina Kukučína v Jasenovej a napokon jeden z najkrajších hradov na Slovensku Oravský hrad. Okrem množstva nových informácií, zážitkov a zábavy nejedno oko potešila aj nádherná jesenná oravská príroda.

• Misijná čokoládka

• 🍫 "Človek nežije iba z lásky, ktorú prijíma, ale hlavne z tej, ktorú daruje." Matka Tereza

Misie sme v rámci Misijnej čokoládky v škole podporili sumou 380 €. ❤️

• LISA BESNIER

•

Naša škola má už dlhoročnú tradíciu v hosťovaní mladých dobrovoľníkov z rôznych častí sveta. V tomto školskom roku na našej škole pracuje sympatická Lisa Besnier z Francúzska. Stretáva sa so žiakmi na hodinách anglického jazyka a vedie komunikačné aktivity v našom Anglickom klube.

Lisa získava pedagogické skúsenosti, rozvíja komunikačné zručnosti našich žiakov, spoznáva našu kultúru a prezentuje tú svoju.

V Anglickom klube nás už stihla naučiť piecť pravé francúzske Crêpes.

• Exkurzia na najstaršie a najmladšie pútnické miesto na Slovensku

• Dňa 28. 09. 2023 sa žiaci ôsmeho ročníka, v sprievode svojich triednych učiteliek a pána kaplána, zúčastnili exkurzie na pútnické miesta Skalka pri Trenčíne a Butkov. Na Veľkej Skalke nás pani sprievodkyňa oboznámila s históriou miestneho kláštora. Pozreli sme si jaskyňu, v ktorej žili naši patróni Sv. Andrej Svorad a Benedikt. Prešli sme po náučnom chodníku ku krížovej ceste, ktorá nás priviedla na Malú Skalku. Boli sme milo prekvapení milým prijatím miestnych správcov farnosti. V románskom kostolíku, zasvätenom našim patrónom, sme mali súkromnú svätú omšu. Po krátkom občerstvení sme sa presunuli ku kameňolomu Ladce. Krížová cesta, so zamysleniami sv. sestry Faustíny, nás priviedla na horu Butkov. Nádherné jesenné počasie nám umožnilo vychutnať si krásne výhľady na okolie. Pozreli sme si kaplnku Božieho milosrdenstva, pamätník Jána Pavla II a sv. sestry Faustíny, 9 metrovú sochu P. Márie a kaplnky s relikviami svätých.