• S knihou za dobrodružstvom

• Tretiaci a štvrtáci našej školy sa zapojili do projektu, ktorý organizuje obec Skalité v spolupráci s obecnou knižnicou.

Cieľom projektu je zvýšiť čitateľskú gramotnosť. V rámci projektu žiaci navštívili krajskú knižnicu a kníhviazačskú dielňu v Rosenfeldovom paláci v Žiline.

O prečítanej knihe besedovali so spisovateľkou Katarínou Mikolášovou v miestnej knižnici.

Pod vedením ochranára a ekológa Ing. Juraja Žiaka sa deti dozvedeli veľa zaujímavostí o faune a flóre vo Veľkej Fatre. V záchrannej stanici v Nolčove videli rôzne druhy chránených zvierat, ktoré potrebujú starostlivosť. Svoje zážitky a vedomosti z exkurzií zviazali do spoločnej knihy "S knihou za dobrodružstvom", ktorá bude vystavená v obecnej knižnici.

• Úspešní riešitelia Maksíka

• Žiaci našej školy riešili maksíkové matematické úlohy.

Titul múdry maksáčik získali:

Filip Kraus 3.A

Klára Ramšáková 3.A

Lilien Juricová 3.A

Sebastián Franek 2.A

Natália Kubicová 2.B

Titul najmúdrejší maksáčik :

Adam Krčmárik 4.A

Lucia Hlušková 4.B

Stanislav Gonščák 4.B

Mgr. Petráková

• TESTOVANIE 5

• Dňa 18. mája 2022 sa uskutočnilo celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka. Naši šikovní piataci dosiahli vynikajúce výsledky.

• TESTOVANIE 9

• Dňa 6. apríla 2022 sa uskutočnilo celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka. Naši deviataci dosiahli nadpriemerné výsledky.

• Stravovanie v školskom roku 2022/2023

• Žiadame rodičov, aby v prípade záujmu o stravovanie v školskej jedálni vypísali Zápisný lístok stravníka, a následne ho odovzdali v školskej jedálni do 23.06.2022. Ďalej podľa pokynov na zápisnom lístku uskutočnili platbu. Do poznámky uveďte meno dieťaťa a ako variabilný symbol dajte osobné číslo stravníka, ak ho neviete kontaktujte školskú jedáleň 041/4376270.

Zápisný lístok (docx)

Zápisný lístok (pdf)

• Zápis do SZUŠ

• SZUŠ Skalité oznamuje, že sa bude konať zápis nových žiakov do hudobného, výtvarného, tanečného, literárno-dramatického a multimediálneho odboru na šk. rok 2022/2023. Viac info na plagáte.

Tešíme sa na Vás

• Od 23. do 27. mája navštívilo našu školu 36 zahraničných účastníkov.

• Akcia športovo-turistického krúžku

• V sobotu 4. 6. 2022 sa členovia športovo-turistického krúžku zúčastnili "poznávacieho výjazdu" mesta Trenčín. V Trenčíne žiaci navštívili hrad, kde boli práve oslavy MDD. Deti boli oboznámené so sturčnou históriou hradu a absolvovali okruh prehliadky hradu, ktorý bol zakončený s výhľadom na celé mesto z Matúšovej veže. Videli aj 1843 rokov starý nápis na hradnej skale. V podhradí sa deti zapojili do rôznych aktivít, ktoré tam momentálne prebiehali: hod sekerou, streľba z luku, sokoliari atď. Popoludní sme sa pešo presunuli do lesoparku Brezina, kde sa nachádza v borovicovom lese Tarzánia park. Tu si niektorí vyskúšali športovo-lezecké schopnosti pod odborným dozorom. Musíme vyzdvihnúť veľkú odvahu dievčat 5. roč. Po namáhavom dni si všetci odpočinuli na Mierovom námestí. Vo večerných hodinách sme sa natešení a zdraví vrátili domov.

• Putovanie s Fatimskou Pannou Máriou

• Naši žiaci v priebehu mesiaca máj zbierali nálepky - modlili sa, pomáhali rodičom, obdarovali blízkych, navštevovali kaplnky, pripravovali jedlo a mnohé ďalšie úlohy.

• MDD 2022

• Tohtoročný Medzinárodný deň detí sme v našej škole oslávili športom. Po slávnostnej sv.omši si žiaci 2. stupňa zahrali turnaj vo vybíjanej a futbale. Taktiež si zasúťažili aj v atletike. Menší žiaci si zmerali svoje pohybové zručnosti v rôznych tímových disciplínach. Najlepší športovci boli na konci dňa ocenení. Všetci žiaci si domov odniesli aj milé darčeky k ich sviatku. Za sponzorské dary patrí srdečná vďaka obecnému úradu na čele s p. starostom J. Cechom, farnosti Skalité a samozrejme rodičom, ktorí boli nápomocní aj pri organizácii podujatia a zabezpečovali občerstvenie.

• Čitateľský oriešok

• Naša škola sa umiestnila v celoslovenskej súťaži Čitateľský oriešok 8 na 2. mieste v kategórii Ocenenie pre školy. Pri tejto príležitosti sme dostali pozvanie na slávnostné vyhodnotenie výsledkov v Zichyho paláci v Bratislave.