• Darujte našej škole 2 % z Vašej dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov aj našej škole. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%! Finančné prostriedky budú použité na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole a skvalitnenie vybavenia školy. Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to. ĎAKUJEME.

• Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Vo štvrtok 19.1.2023 sa v Centre voľného času v Čadci uskutočnilo okresné kolo tridsiateho tretieho ročníka Olympiády v anglickom jazyku.

Našu školu, v kategórii 1A, reprezentoval Dávid Choluj zo 7.B a v kategórii 1B Zuzana Gonščáková z 8.A.

Dávid, v konkurencii osemnástich žiakov, skončil ako úspešný riešiteľ na vynikajúcom 2. mieste. Úspešná riešiteľka Zuzana sa v konkurencii dvadsaťjeden žiakov umiestnila na skvelom 7. mieste.

Obom žiakom blahoželáme k ich kvalitným výkonom.

• Prezleč sa za svojho obľúbeného svätca

• V uplynulých dňoch prebehla v našej škole akcia pod názvom „Prezleč sa za svojho obľúbeného svätca“. Zapojili sa do nej žiaci aj so svojimi rodičmi. Spoločne si vybrali svätca, ktorého chceli stvárniť, navrhli a vytvorili kostým tak, aby sa čo najviac podobali vybranému svätcovi. Ďakujeme našim  žiakom a rodičom  za ich tvorivý prístup, originalitu a vynaložené úsilie.

1. Karolínka Strýčková (1. A) ako sv. Mária Goretti

2. Katka Gašparínová (1. A) ako sv. Matka Terézia

3. Anetka Franeková (2. A) ako sv. Alžbeta Uhorská

4. Bianka Mikulová (3. A) ako sv. Mária Goretti

5. Emmka Krčmáriková (3. A) ako sv. Terézia z Lisieux

6. Šimon (5. A) a Matúško (1. B) Krčmárikovci ako sv. Andrej Svorad a Benedikt

7. Filip Gelačák (4. A) ako sv. Martin z Tours

8. Lucka Hlušková (5. A) ako sv. Katarína Labouré

9. bratia Goščákovci  (2. A, 5. A) ako traja archanjeli Michal, Gabriel a Rafael

10. Marek Ivan (6. A) ako archanjel Gabriel

• Hviezdoslavov Kubín - obvodné kolo

• Dňa 20. februára sa uskutočnilo obvodné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, kde nás reprezentovali štyri žiačky: Emmka Krčmáriková (3.A), Agátka Marjaková (4.A), Lucka Hlušková (5.A) a Klárka Straková (9.A). Emmka sa umiestnila na peknom 3. mieste a Lucka z prvého miesta postupuje do okresného kola. Všetkým dievčatám srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu!