• 30. výročie založenia našej cirkevnej školy

• Vážení rodičia, milí žiaci!

V piatok 30.09.2022 si pripomenieme 30. výročie založenia našej cirkevnej školy. Pri tejto príležitosti našu školu navštívi Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup. Pozývame všetkých rodičov, ktorí majú čas, aby spoločne so svojimi deťmi a zamestnancami školy oslávili tento deň účasťou na sv. omši o 9.00 hod vo farskom kostole.

Škola 1.-krát otvorila svoje brány 1.9.1992. Mať cirkevnú školu je dar od Boha. Je to miesto, ktoré okrem vzdelania poskytuje možnosť slobodne, nenápadne si zvnútorňovať, prehlbovať, prípadne hľadať vzťah k Bohu. Želáme našej škole a vyprosujeme jej do ďalších rokov ponúkať kvalitné vzdelanie v súlade s formovaním duchovných hodnôt, životných zručností a pravidiel. Vyprosujeme jej hlavne to, čo dokáže priniesť iba náš Pán: veci nové, vzácne a neopakovateľné.

• POZVÁNKA DO PROJEKTU "BE MY GUIDE"

• ERASMUS + 2022/2023

Milý záujemca!

V programe Erasmus + pokračujeme v realizácii projektu „BE MY GUIDE“ - Buď mojim sprievodcom.  Projekt nám umožňuje získavať nových priateľov, spolupracovať, tvoriť, komunikovať v anglickom jazyku a vytvárať spoločné produkty. Spoznávame partnerské krajiny, ich históriu, kultúru a kultúrne dedičstvo. Prezentujeme  seba, svoju školu, obec i celé Slovensko.

Našu školu v máji 2022 navštívili žiaci a pedagógovia našich piatich partnerských škôl z Grécka, Turecka, Bulharska, Portugalska a Litvy. Spoločne sme im predstavili našu školu, vyučovací proces, prezentovali našu kultúru a ukázali im krásy žilinského regiónu.

V tomto školskom roku máš viacero možností vycestovať do zahraničia. Stačí mať odvahu, byť aktívny a usilovný v projektovej súťaži.

Body do projektovej súťaže môžeš opäť získavať prostredníctvom krúžku Média a komunikácia. Náplňou krúžku bude tvorba krátkych videí, varenie, tanec, spev, výučba jazyka, tvorba prezentácií, spoznávanie partnerských krajín...

Všetky body, ktoré si doteraz získal sú stále platné a nájdeš ich na školskej projektovej nástenke a online v TWINSPACE.

Zahraničná cesta ti umožní objavovať rozmanitosť Európy, rozvíjať tvoje životné zručnosti – nezávislosť, sebadôveru a otvorenosť voči iným kultúram. Každodenná komunikácia v angličtine sa určite prejaví na rýchlom zlepšovaní tvojich komunikačných zručností.

PLÁN STRETNUTÍ:

BULHARSKO – október 2022

Dvojtýždňový pobyt na zahraničnej škole / 10 žiakov / – december 2022

PORTUGALSKO – február 2023

LITVA – máj 2023

Všetkých záujemcov o prácu na projekte BE MY GUIDE pozývame na krátke stretnutie vo štvrtok o 14:00. Stretneme sa vo vstupnej hale.

Neváhaj a príď. Šancu máš, aj keď si doteraz body nezbieral!

• Zápis do SZUŠ

• SZUŠ Skalité oznamuje, že sa bude konať zápis nových žiakov do hudobného, výtvarného, tanečného, literárno-dramatického a multimediálneho odboru na šk. rok 2022/2023. Viac info na plagáte.

Tešíme sa na Vás.

• SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2022/2023

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Nový školský rok otvárame svätou omšou v pondelok 5. septembra o 8,00 hod. vo farskom kostole. Prosíme všetkých žiakov, aby sa zhromaždili o 7,45 hod. na námestí pred budovou  školy pre 1. st. Na svätú omšu  pôjdu v sprievode svojich triednych učiteľov. Žiaci prvého ročníka prídu na sv. omšu so svojimi rodičmi. Prosíme prváčikov, aby si so sebou priniesli školskú tašku a peračník.

Po sv. omši sa uskutoční slávnostné otvorenie nového školského roka na námestí pred budovou  školy pre 1. stupeň.

Dňa 5.9.2022 nie je v prevádzke ani školský klub detí, ani školská jedáleň.

Epidemické opatrenia na školách upravuje manuál Ministerstva školstva SR - Zelená otvoreným školám.

Zákonný zástupca je povinný pred nástupom do školy vypísať a odovzdať Vyhlásenie o bezpríznakovosti. Môžete si ho stiahnuť z prílohy a vypísané priniesť ráno 6.9. do školy, je možné ho vypísať elektronicky cez Edupage v časti Žiadosti (odporúčame!).

Ak dieťa bude mať pozitívny test na COVID (PCR, antigén, samotest), zákonný zástupca bezodkladne informuje školu i svojho pediatra a dieťa ostáva minimálne 5 dní doma v izolácii. Ak dieťa bolo v domácnosti v úzkom kontakte s pozitívnou osobou, o potrebe karantény rozhodne všeobecný lekár.