• Regionálna výchova

• Dňa 7.2. sa naši žiaci zúčastnili výchovného programu, ktorý bol zameraný na regionálnu výchovu. Dozvedeli sme sa veľa o obliekaní a odevoch našich predkov.

• Základný lyžiarsky výcvik

• Tak ako každý rok aj tento rok sa uskutočnil pobytový základný lyžiarsky výcvik žiakov 8.A a 8.B triedy v Penzióne Dedovka. Zúčastnilo sa ho celkovo 28 žiakov s 3 inštruktormi. Intenzívny výcvik sa začínal každé ráno o 8:30 a končil o 16:00 hod. V dispozícií sme mali 5 sprevádzkovaných zjazdoviek Košariská I., Košariská II. a Hladká na Dedovke; Marguška II. a Strmá na Lalíkoch. Naším spoločným úsilím dokázali aj začínajúci lyžiari výcviku zlyžovať základnú zjazdovku Košariská I. o dĺžke 1300 m. S pokročilými žiakomi sme lyžovali aj na Strmej na Lalíkoch. V stredu sa nám podarilo vybaviť aj večerné lyžovanie od 17:30 do 20:30 hod. Lyžiarskému výcviku prialo aj jasné počasie od pondelka do stredy, v štvrtok nám na 2 hodinky zasnežilo a polooblačný piatok zakončil perfektný týždeň. Ďakujeme obetavým rodičom žiakov za transport vecí, výstroje a lyžiarov - tešíme sa na budúci rok!

• Všetkovedko - výsledky žiakov našej školy

• Titul Všetkovedko:

Marta Kopečná 1.A

Karolína Purková 1.A

Jakub Jurica 1.A

Leonard Klačko 1.A

Lucia Rómerová 1.A

Titul Všetkovedkov učeň:

Tobias Ramšák 1.A

Lea Goralková 1.A

Alexej Vevjora 1.A

Hugo Golis 1.A

Sára Skopalová 3.A

Samuel Gonščák 3.A

Aneta Franeková 3.A

Katarína Rómerová 3.A

• 70. ročník Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Dňa 24. januára 2024 žiaci 2. až 4. ročníka predviedli svoj talent v recitácii poézie a prózy. Našu školu budú v Čadci reprezentovať Melisa Capeková a Karolína Lašová zo 4. A. Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom srdečne blahoželáme.

• OZNAM SZUŠ

• Milí rodičia, žiaci, priatelia školy,

v SZUŠ SKALITÉ sme si pre vás pripravili hudobné prekvapenie v podobe vianočnej piesne - V betlemskej maštali.

Táto pieseň je zároveň našim pozvaním a prianím k narodeniu Božieho dieťaťa...

Želáme vám požehnané a milostiplné vianočné sviatky plné radosti a pokoja!

Tešíme sa na vás opäť v Novom roku!

Kolektív SZUŠ

• Vianočné plávanie

• 15. 12. 2023 sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže Vianočné plávanie.

1. miesto - Marek Ivan

50 m kraul

2. miesto - Marek Ivan

50 m prsia

5. miesto - Agáta Marjaková

25 m voľný spôsob

• Vianoce a ich tajomstvá

• 2. decembra si žiaci 2. ročníka pozreli výstavu Vianoce a ich tajomstvá spojenú s predajom ručne vyrobených vianočných výrobkov v Kysuckom múzeu v Čadci. V tvorivej dielni zdobili svoju vianočnú guľu. Počas  dopoludnia mali žiaci príležitosť uplatniť zručnosti v dopravnej výchove, finančnej gramotnosti a sociálne zručnosti.

• Mikuláš v škole

• Svätý Mikuláš neobišiel ani našu školu a so svojou výpravou potešil všetkých žiakov i učiteľov. Nechýbala návšteva farského i obecného úradu a okolitých prevádzok. Anjeli svojím spevom a dobrou náladou robili všetkým navôkol radosť a čerti pohrozili tým nezbednejším. Nakoniec ale všetci odišli s darčekom a úsmevom na tvári. ĎAKUJEME!

• Adventný koncert

• SZUŠ Skalité Vás srdečne pozýva na ADVENTNÝ KONCERT, ktorý sa bude konať dňa 5.12.2023 o 16.30 hod v kostole sv. Jána Krstiteľa v Skalitom.

Tešíme sa na Vás.

• Súťaž o najkrajší Betlehem

• Žiaci našej školy sa zapojili do krajskej súťaže "Greccio" o najkrajší Betlehem z prírodného materiálu.

Súťaž bola vyhodnocovaná podľa použitia materiálu v troch kategóriach:

Kategória A (8. - 12.r.)

Kategória B (13.-18r.)

Kategória C ( nad 18.)

Do 2.kola nám za školu postúpili 4 betlehemy týchto žiakov:

Matúš Krčmárik (2.B)

Emma Krčmáriková (4.A)

Katarína Gašparínová (2.A)

Marek Ivan (7.A)

Z týchto betlehemov sa porote páčil betlehem Mareka Ivana, ktorý sa stal víťazom.

• Školské kolo olympiády z anglického jazyka

• Kategória A:

1. Tomáš Gonščák, 7.B

2. Daniel Straka,7.A

3. Peter Gonščák, 7.B

4. Dária Staňová, 7.A

Kategória B:

1. Dávid Choluj, 8.B

2. Zuzana Gonščáková, 9.A

3. Michaela Potočárová, 9.A

4. Milan Slovák, 8.A

Gratulujeme a postupujúcim držíme palce v okresnom kole.

• Adventné trhy

• Srdečne vás pozývame do nášho stánku na Adventných trhoch v Skalitom, už túto sobotu 2.12. od 13,00 hod. Čakajú na vás vianočné školské oblátky, vianočné kakao a mnoho iných chutných a pekných výrobkov.

Tešia sa na vás rodičia a žiaci Základnej školy sv. Andreja Svorada a Benedikta Skalité

• Pečieme vianočné oblátky

• Zavčas rána, za zory,

všetky deti do školy!

Kopa snehu chlapcov láka,

postavili snehuliaka.

Dievčatá zas v kuchyni

pečú celé hodiny.

Celou školou čosi vonia,

roľníčky už v ušiach zvonia.

Oblátky my vlastné máme,

dosť sa na nich namakáme.

Trhy sa nám v obci blížia,

všetkých dedinčanov zblížia.

Radosť veľkú z toho máme,

koľko chcete, toľko dáme.

Tak 2. 12. nezaháľaj, nezaspi,

zober svoje topánky,

rozbehni sa na stánky.

Zastav sa v tom našom,

nedostaneš košom.

Veď vianočné oblátky

ponúkame na splátky.

• Poďakovanie

• Vďaka zanieteným rodičom sa podarilo získať od našich podporovateľov príspevok 300 € pre jednu triedu na mimoškolskú aktivitu. Na Katarínskej zábave sme vyžrebovali víťaza, je ním 4. A trieda. Víťazovi gratulujeme. Z celého srdca ďakujeme za sponzorský príspevok a podporu školy. Osobitné poďakovanie vyslovujú víťazi zo 4. A triedy.