• Ypsilon - slovina je hra

• Naši žiaci si zmerali sily s celým Slovenskom - zapojili sa do súťaže Ypsilon - slovina je hra a zábavnou formou si overili svoje vedomosti. Blahoželáme Martinovi Stenchlákovi z 5.A, ktorého úspešnosť bola 100% a Tomášovi Gonščákovi zo 6.B, ktorému stopercentná úspešnosť unikla len o vlások a umiestnil sa na druhom mieste s počtom percent 96. Všetkým zúčastneným tiež blahoželáme a tešíme sa o rok.

• Biblická olympiáda

• Aj tento školský rok prebiehala na našej škole Biblická olympiáda. V dekanátnom kole nás budú reprezentovať Alexandra Krátková (5.A), Lucia Hlušková (5.A), Jaroslav Šmatlava (9.A) a ako nahradníčka Natália Sekerešová (5.A). Srdečne im gratulujeme a držíme palce v dekanátnom kole. :)

• Pracovná ponuka

• Škola prijme do pracovného pomeru vychovávateľku do ŠKD na celý úväzok počas zastupovania PN s možným nástupom od 23.01.2023. Požadované kvalifikačné predpoklady v zmysle platnej legislatívy. Prax vítaná.

Zoznam požadovaných dokladov: žiadosť o prijatie do zamestnania, štruktúrovaný životopis, doklady o ukončenom vzdelaní, súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov.

Požadované doklady môžete poslať na adresu školy: Základná škola sv. Andreja Svorada a Benedikta, Skalité 729, 023 14 alebo elektronickou formou na e-mail: czsskaliteustredie@centrum.sk

• Oznam školskej jedálne

• Od 01.01.2023 vstupujú do platnosti nové finančné pásma na nákup potravín podľa vekových kategórií stravníkov (https://www.minedu.sk/financne-pasma-pre-skolske-stravovanie/). Preto žiadame rodičov, aby si upravili už nastavené platby na platby nové. Od januára 2023 sa mení aj výška režijných nákladov z 3,00€ na 5,00€

PLATBY:

Platba je priemer všetkých stravných dní v školskom roku krát suma za jednotlivé skupiny stravníkov + mesačná réžia 5,00€. Príspevok na stravovanie a poplatok na režijné náklady zákonný zástupca dieťaťa/žiaka uhradí najneskôr do 20. dňa v mesiaci. Preplatky sa budú vyúčtovávať raz ročne v mesiaci júl na základe žiadosti zákonného zástupcu.

MŠ poldenný       20 x 1,70=34+5=        39,00€

MŠ celodenný     20 x 2,10=42+5=        47,00€

ZŠ 1. – 4.              20x1,70=34+5=          39,00€

ZŠ 5. – 9.              20x1,90=38+5=          43,00€

• Mikuláš

• Ďakujeme Ti sv. Mikuláš, že si aj tento rok prišiel ku nám so svojím sprievodom.

• Poďakovanie - Katarínska zábava

• V mene spoločenstva rodičov, pedagógov a detí srdečná vďaka za pomoc pri organizovaní Katarínskej zábavy. Ďakujeme sponzorom, ktorí venovali ceny do tomboly, všetkým, ktorí sa prišli zabaviť a kúpou tomboly podporili našu školu celkovou sumou 993,50 EUR, rovnako organizátorom za ich úsilie pri príprave a realizácii.

Sponzori Katarínskej zábavy

• Deň vedy a techniky

• V stredu 9.11. 2022 sa uskutočnil na našej škole "Deň vedy a techniky". Cieľom každoročne organizovaného Týždňa vedy a techniky na Slovensku je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti a vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín.

• Katarínska zábava

• Milí rodičia, základná škola v spolupráci so spoločenstvom rodičov Vás pozýva na Katarínsku zábavu. Viac informácií na plagáte.Finančný výťažok bude venovaný na podporu školy. Tešíme sa na Vás!

• Milí rodičia,

srdečne Vás pozývame na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 08.11.2022 o 16.00 hod. v budove školy pre ročníky 5.-9. Po skončení plenárneho rodičovského združenia bude prebiehať triedne rodičovské združenie v kmeňových triedach.

Tešíme sa na Vás a vopred ďakujeme za Váš čas.

• LAST WISH

• Dňa 27. 10. 2022 sa žiaci siedmeho ročníka zúčastnili anglicko-slovenského divadelného predstavenia LAST WISH.

• Zdokonaľovací plavecký výcvik

• Minulý týždeň sa 31 žiakov 6. ročníka zúčastnilo plaveckého výcviku na Mestskej plavárni v Čadci. Žiaci si zdokonalili základné plavecké štýly: prsia, kraul a znak, s ktorými sa oboznámili na základnom kurze v 4. roč. Zdokonaľovací plavecký výcvik mal mnoho pozitívnych ohlasov, a preto ho naša škola zaraďuje do každoročného kalendára akcií.

• Ôsmaci a deviataci na Skalke pri Trenčíne

• Žiaci 8. a 9. ročníka dnes putovali za našimi patrónmi na Skalku pri Trenčíne. V jaskyni, kde žili sv. Andrej Svorad a Benedikt, spoločne slávili sv. omšu, vypočuli si pútavý výklad o svätcoch a na záver si pozreli aj historickú časť mesta Trenčín.

• Testovanie pohybových predpokladov žiakov

• V utorok 25.10. 2022 sa uskutočnilo testovanie pohybových predpokladov žiakov prvého a tretieho ročníka. Cieľom tohto projektu je informovať rodičov o stave pohybových predpokladov dieťaťa v porovnaní s deťmi, ktoré boli otestované v rámci celého populačného ročníka v SR. Zároveň poradiť/nasmerovať deti na športy, kde môžu uplatniť vrodené predpoklady.

• Sladká pomoc

• Misijná čokoláda - dvakrát dobrá čokoláda. Raz ako sladká pochúťka, raz ako pomoc deťom v núdzi. V piatok si ju môžu žiaci zakúpiť aj u nás v škole. Celý výťažok zbierky poputuje chudobným deťom v iných krajinách. V mene všetkých vopred ďakujeme!