• PROJEKT ETWINNING

• Naša škola nadviazala spoluprácu so školou YEDİ GÜZEL ADAM ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ. Spoločne realizujeme projekt LET´S GO OUT. Našim cieľom je zvýšiť počet aktivít so žiakmi mimo školu, dopriať žiakom nové zážitky, ktoré budú formovať ich vzťah k prírode a ochotu starať sa o životné prostredie, zlepšiť komunikačné a digitálne zručností žiakov. Našou prvou outdorovou aktivitou bola návšteva Lezeckej steny v Žiline.

• V reštaurácii

• Pravidlá slušného správania, stolovania, zdravej výživy, finančnú gramotnosť a tvorivé čítanie si mohli žiaci 1.A triedy precvičiť počas blokového vyučovania.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo ZŠ sv. Andreja Svorada a Benedikta v Skalitom v zmysle Zákona č. 245/2008 §150 ods.5 o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov  oznamuje, že dňa 20.03.2024 z organizačných dôvodov udeľuje žiakom 4. až 8. ročníka voľno /riaditeľské voľno/.

• Sme florbaloví šampióni ZŠ Horných Kysúc 2024

• Výber našich florbalistov školy potvrdil, že sa môže rovnať s najlepšími z celých Kysúc. Tím v zložení: Filip Čanecký, Jakub Koričár, Stanislav Rucek, Šimon Martiniak, Samuel Straka, Dávid Urbánek, Marián Čanecký, Jakub Gonščák (9.A), Milan Slovák, Samuel Vaculčiak, Lukáš Kulla (8.A), Peter Gonščák (7.B) a Daniel Straka (7.A) "vypálil rybník" viacerým favoritom čadčianskeho okresu a vybojoval si postup do regionálneho kola Žilinského kraja. V úvodnom zápase chlapci porazili favorizované Gymnázium J. M. Hurbana 1:0, druhým víťazstvom 2:1 uspeli aj proti ZŠ E. A. Cernana vo Vysokej nad Kysucou. Postup skomplikovala jediná prehra 0:1 so ZŠ Svrčinovec, no posledný vydretý zápas 2:1 so ZŠ M. R. Štefánika rozhodol, že ako jediný tím postupuje a reprezentuje Horné Kysuce v tohtoročnom SUPER FLORBAL POHÁRI 2023/2024. Chlapcom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu!

• LISA

• Už päť mesiacov na našej škole pôsobí dobrovoľníčka Lisa z Francúzska. Rozvíja komunikačné zručnosti žiakov na hodinách anglického jazyka a pripravuje pre žiakov aktivity v Anglickom klube. Pri príležitosti jej 22. narodenín sme jej pripravili malé prekvapenie. Ďakujeme p. Márii Chlebekovej za upečenie krásnej narodeninovej torty.

• Úspešný postup florbalistov

• Dňa 05. 03. 2024 sa naši florbalisti úspešne prebojovali do okresného kola športovej súťaže Super florbal pohár. Zo skupiny piatich škôl postupujú do okresného kola z 1. miesta, keď v prvom zápase so ZŠ Skalité Kudlov zvíťazili 5:0, následne v druhom zápase so ZŠ Raková 2:1 a v treťom so ZŠ Zborov 2:0.