• LET´S GO OUT

• Do fotogalérie bol pridaný nový album LET´S GO OUT.

3. outdoorová aktivita medzinárodného eTwinning projektu LET´S GO OUT

Pokračujeme v napĺňaní cieľov nášho projektu novými aktivitami vo vonkajšom prostredí. Tentokrát  sme sa s „Erasmákmi“ vybrali na bicykloch na Trojmedzie.

Počas cesty sme vďaka informačným tabuliam spoznávali históriu  obranného systému v lokalite Čierne Valy, relaxovali sme na najvyššej hojdačke na Slovensku a zbierali fotografický materiál.

Jednou z našich úloh je odprezentovať významné prírodné a geografické zaujímavosti nášho regiónu našim projektovým partnerom. Nakoľko naše prezentácie vypracúvame v anglickom jazyku, našou sprievodkyňou bola i naša lektorka Lisa Besnier.

• Modlitbový deň detí a mládeže za mier a pokoj vo svete

• Svätý Otec František vyhlásil rok 2024 za rok modlitby. Sme pozvaní nanovo oživiť život modlitby
              vo svojich farnostiach, spoločenstvách i rodinách.

Nakoľko výzva k modlitbe je základom fatimského posolstva, touto aktivitou sme chceli
              zároveň odpovedať na prosbu Panny Márie vo Fatime k modlitbe, obeti a adorácii za záchranu
              sveta. Panna Mária sa 13. mája prihovorila práve cez malých pastierikov ku všetkým
              deťom, mladým i dospelým.

• Dejepisno-literárno-geografická exkurzia - Mohyla na Bradle

• Žiaci 7. roč. sa zúčastnili dejepisno-literárno-geografickej exkurzie "Po stopách M. R. Štefánika". Z Brezovej pod Bradlom sme sa turistickým chodníkom dostali na Bradlo, kde žiaci absolvovali geocashing kót vrcholov Krátky vŕšok 538 m a Bradlo 543 m. Na infobode Mohyly sme si vypočuli krátku prednášku spojenú s prezentáciou minidokumentárneho filmu o stavbe Mohyly na Bradle. Z južnej strany Bradla sme zostúpili aj do rodnej obce gen. Štefánika - Košaríská, kde sme mohli vidieť rodný dom a múžeum nášho národného velikána. Česť jeho pamiatke!