• Info

• Naša škola sa v školskom roku 2017/2018 stala koordinátorom projektu

„HEALTHY GENERATION“ –  Zdravá generácia .

Projekt je spolufinancovaný z programu Európskej únie Erasmus +.

Hlavným cieľom projektu je podpora zdravého životného štýlu detí a mládeže.

Našimi projektovými partnermi sa stali školy:

• 2nd School of Mikra- Trilofos, Grécko
            • Scoala Gymnaziala Grigore Moisil- Ploiesti, Rumunsko

V nasledujúcich dvoch rokoch nás čakajú aktivity zamerané na zvýšenie aktívneho pohybu našich žiakov a zlepšenie informovanosti žiakov v oblasti správnej výživy. Ako koordinátori sme u nás v novembri privítali zástupcov oboch partnerských škôl na prvom nadnárodnom stretnutí. Vo februári 2018 budeme hosťovať žiakov oboch partnerských škôl. Spolu s našimi siedmakmi ich budeme učiť lyžovať a realizovať s nimi spoločné aktivity zamerané na vzájomné spoznávanie, zlepšovanie komunikačných zručností v anglickom jazyku, prezentáciu slovenskej kultúry a tradičnej slovenskej kuchyne.

V budúcom školskom roku aj naši žiaci dostanú možnosť zúčastniť sa medzinárodných výmen žiakov na oboch partnerských školách.

V tomto roku realizujeme na našej škole nasledujúce aktivity:

• v utorok a štvrtok začíname deň rannou rozcvičkou,
            • v pondelok, stredu a piatok beháme počas veľkých prestávok,
            • začali sme realizovať ponuku mlieka v programe Mlieko pre školy,
            • uskutočňujeme prednášky o zdravej výžive v spolupráci s regionálnym úradom verejného zdravotníctva,
            • kreslíme na tému Zdravé potraviny,
            • vyrábame komiksy so super hrdinom, ktorý učí deti lepšie sa stravovať,
            • rozširujeme si slovnú zásobu na projektové témy  v anglickom jazyku a vytvárame projekty na tému tradičná kuchyňa, zdravá kuchyňa, význam pohybu pre zdravie, 10 rád pre zdravé stravovanie,
            • realizujeme prípravu a ochutnávky zdravých jedál,
            • podporujeme pohyb žiakov, učiteľov i rodičov rozšírenou ponukou športových aktivít

Ďalšie informácie: